Co w GOK-u piszczy!

Co w GOK-u piszczy!

Październik to nie tylko czas powrotów na studia. Do GOK-u powróciły także zajęcia stacjonarne: dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Codziennie w godzinach 11:30 – 13:30 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem odbywają się kreatywne zajęcia świetlicowe, które pobudzają u dzieci generowanie pomysłów i tworzenie nowych alternatywnych rozwiązań. Dzieci rozbudzają swoją kreatywność poprzez prace plastyczne oraz zabawy ruchowe. W ramach okazjonalnych zajęć miały również okazję uczestniczyć w pokazowych warsztatach edukacyjnych z klockami LEGO, które przeprowadzili wykwalifikowani animatorzy Edukido.

Poza zajęciami świetlicowymi największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia akrobatyczno-taneczne dla dorosłych, prowadzone przez instruktorkę Agnieszkę Tor. Ilość zainteresowanych sprawiła, iż ze względu na obostrzenia sanitarne w niektórych miejscowościach konieczne było wprowadzenie podziału na grupy. Jak mówią same uczestniczki zajęć: „Brakowało nam tych zajęć. Po odrobinie wysiłku fizycznego człowiek od razu lepiej się czuje”, co oczywiście jest prawdą. Akrobatyka i taniec wzmacnia płuca i serce, zapobiega nadciśnieniu i zwiększają wydolność całego organizmu.  Pozwala również pozbyć się stresu, dodaje energii i witalności, wspomaga walkę z bezsennością i stymuluje produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia.

W czwartki odbywają się spotkania koła historycznego, na których uczestnicy rozbudzają zainteresowania przeszłością, uczą się fechtunku, poznają wymierające zawody i mają okazję dosłownie dotknąć i spróbować historii dzięki rekonstrukcji historycznej. Praca nad własnymi drzewami genealogicznymi pobudza do samodzielnego poszukiwania i wykorzystywania źródeł historycznych oraz buduje zainteresowanie historią swojej rodziny i regionu wzmacniając tożsamość społeczną. Zajęcia przypominają, że historia to nie tylko daty i władcy, to też zwykli ludzie i ich codzienne życie.

W Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się również warsztaty plastyczne, których uczestnicy poznają ciekawe techniki oraz ćwiczą zdolności manualne, kreatywność, cierpliwość, pamięć wzrokową, wyobraźnię i poczucie estetyki. Zajęcia odbywają się z podziałem na grupy wiekowe, więc nie tylko dzieci, ale i dorośli znajdą tu coś dla siebie.

Osoby chcące podszkolić swoje umiejętności lingwistyczne zapraszamy na zajęcia z języka angielskiego. Stanowią one idealne uzupełnienie nauki angielskiego, zwłaszcza pod kątem wymowy, budowania wypowiedzi oraz prowadzenia rozmów, które mogą stanowić problem podczas samodzielnej nauki i odrabiania zadań domowych.

Na czas zamknięcia świetlic do GOK-u przeniosły się również spotkania Klubu Miłośników Gier i Fantastyki „Gildia Łowców”. Spotkania opierają się na wspólnej grze w planszówki, bitewniaki i karcianki, dzieleniu się przemyśleniami i spostrzeżeniami dotyczącymi fantastyki. A także ciekawostki związane z ulubionymi uniwersami. Podczas ostatniego spotkania uczestnicy mieli np. okazję spróbować znanych z powieści J.K. Rowling „fasolek wszystkich smaków” niestety z przewagą tych niesmacznych.

Wszystkie zajęcia odbywają się z zachowaniem rygoru sanitarnego. Przy wejściu znajduje się punkt dezynfekcji rąk i pomiaru temperatury. Uczestnicy zajęć zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa. W celu zachowania optymalnej liczby uczestników prowadzone są wcześniejsze zapisy. Na terenie GOK-u nie mogą przebywać osoby niebędące uczestnikami zajęć. Na salach zajęciowych znajdują się specjalne filtry z lampami UV oczyszczające powietrze z bakterii wirusów i roztoczy. Pomimo rygoru wciąż możesz mieć stały kontakt z kulturą. Obserwujcie nasz profil na Facebooku.

Zapisy na zajęcia akrobatyczno-taneczne, tel. 514 220 006;

Zapisy na zajęcia plastyczne dla dorosłych tel. 796 498 066;

Informacje o zajęciach i zapisy do sekcji, tel. 797 384 700, e-mail: gok@gminazamosc.pl

GOK: KS

Skip to content