Zespół „Czerwone Korale” wystąpił w Szczebrzeszynie

Zespół „Czerwone Korale” wystąpił w Szczebrzeszynie

W niedzielę 16 października br. po raz 22 obchodzony był Dzień Papieski. Z tej okazji zespół „Czerwone Korale” z Zawady wystąpił z koncertem przed i po Mszy świętej o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Zespół pod kierunkiem instruktora Katarzyny Kowanek wykonał m.in. pieśni: Bogurodzico Dziewico, Zaufaj Maryi, Tak nam trudno odnaleźć siebie w ciszy, Matko Tyś piękniejsza niż zorza, Ave Maryja Jasnogórska oraz szczególnie ukochaną przez Papieża św. Jana Pawła II – Barkę.
Członkowie zespołu zwiedzili także zabytkowe miejsca w Szczebrzeszynie: cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia NMP oraz synagogę, w której obecnie ma siedzibę Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie.
Tegoroczny Dzień Papieski odbywał się pod hasłem „Blask prawdy”. Tak zatytułowana jest encyklika św. Jana Pawła II z 1993 r.
W tym dniu w sposób szczególny wspominamy Papieża Polaka, organizowane są koncerty, a także zbiórka publiczna wspierająca program stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, skierowany do młodych ludzi z małych miejscowości i pomagający im w zdobywaniu wykształcenia.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem
Zdjęcia ze zbiorów zespołu „Czerwone Korale”

Skip to content