Paryż wiosną – foto-wystawa w GOK-u

Aż 40 fotografii z Paryża w wiosennej odsłonie można obejrzeć w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość w Wysokiem. Prace autorstwa Małgorzaty Wołoszyn z Wysokiego są efektem kilkudniowego pobytu w stolicy Francji w kwietniu 2022 r. Dodatkowo utalentowana autorka prezentuje kilka własnych prac malarskich wykonanych w technice akwarelowej oraz akrylowej. Wystawa dostępna od 8 maja 2023 r. do odwołania.

Oprócz oczywistego bogactwa kulturowego, uwagę autorki przyciągnęły wiosenne akcenty, zwłaszcza że ówczesna pogoda w Polsce pozostawiała wiele do życzenia. Wśród fotografii można zobaczyć najbardziej znane obiekty i miejsca w Paryżu: Wieżę Eiffla, Luwr, Łuk Triumfalny, Bazylikę Sacré-Coeur, dzielnicę Montmartre, Moulin Rouge, Katedrę Notre Dame czy wybrzeże Sekwany, tętniące życiem już od wczesnej wiosny. Nie brakuje również ujęć kwiecistych parków, rabat oraz soczystej zieleni, jak również kilku przykładów fotografii ulicznej. Częstym zabiegiem artystycznym jest manipulowanie głębią ostrości, co pozwala na przeniesienie uwagi widza na mniej oczywiste elementy kadru.
Małgorzata Wołoszyn jest mieszkanką Wysokiego w Gminie Zamość. Naucza języka angielskiego, jest entuzjastką zdrowego stylu życia, a zarazem ma artystyczną duszę i lubi podróże. Fotografią zajmuje się hobbistycznie, jednak na swoim koncie ma już kilka sukcesów w tej dziedzinie, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i ogólnopolskim. Dwukrotnie jej zdjęcia zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej Przeglądu Fotografii Zamojskiej (2019, 2021). W 2021 r. otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Podlaskie. Zasilane wspomnieniami”, zajęła II miejsce w foto-konkursie „Piękno powiatu zamojskiego w obiektywie” oraz zdobyła wyróżnienie w X. Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Las – Moja Miłość”.
Oprócz fotografii, od niedawna zajmuje się również malarstwem. W domowej pracowni powstają obrazy olejne, akrylowe oraz akwarele o przeróżnej tematyce. Jednak najczęstszą inspirację do pracy twórczej są właśnie podróże, które uczą otwartości, ciekawości, spostrzegawczości oraz wrażliwości. Stanowią też źródło emocji i wrażeń, których nie da się przeżyć podróżując „palcem po mapie”.
Wystawa „Wiosna w Paryżu” wg Małgorzaty Wołoszyn jest dostępna w Zamojskim „GOK-u Wysokie” od 8 maja 2023 r. co najmniej do 9 czerwca, a potem prawdopodobnie będzie kontynuowana, ale już w mniejszej sali, gdzie będzie można ją oglądać do odwołania.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem

W ostatni poniedziałek maja, 29.05.2023 r., w siedzibie GOK-u odbyło się foto-podróżnicze spotkanie autorskie z Małgorzatą Wołoszyn, pt. „Wiosna moja paryska”. Autorka na dużym ekranie wyświetliła wybrane fotografie z wyżej opisanej wystawy „Wiosna w Paryżu” i opowiadała o okolicznościach powstania konkretnych ujęć w kadrze.

Aktualnie foto-wystawa „Wiosna w Paryżu” jest do obejrzenia w mniejszej sali na I piętrze wysockiego GOK-u. Zapraszamy – 22-400 Wysokie 154.

Skip to content