„Roztoczanki” u swoich druhów OSP, 30.07.2023

„Roztoczanki” u swoich druhów OSP, 30.07.2023

Zespół „Roztoczanki” wystąpił dla swoich druhów strażaków ochotników, aby uczcić Jubileusz 60-lecia OSP Wólka Wieprzecka, a wcześniej wziął udział w oprawie wokalno-muzycznej polowej Mszy świętej. Wszystkie „Roztoczanki” pochodzą z Wólki Wieprzeckiej i kilku okolicznych wsi więc były niejako współgospodyniami tego Sołeckiego Spotkania Pokoleń, które odbyło się w ostatnią niedzielę lipca, 30.07.2023 r.

Gminny zespół ludowy „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej zawsze ściśle współpracował z miejscowymi strażakami OSP, dlatego nie mogło Pań zabraknąć na tak znaczącym wydarzeniu, jakim były obchody 60-lecia tutejszej jednostki OSP. Wraz z instruktorem, Danielem Narolskim, „Roztoczanki” w kolorowych strojach ludowych najpierw wzięły udział w oprawie polowej Mszy św., a po ceremonii strażackiej wystąpiły z koncertem dla wszystkich zgromadzonych. Ponadto, jedna z „Roztoczanek”, Maria Sadło, została uhonorowana przez druhów strażaków ochotników OSP Wólka Wieprzecka pamiątkową statuetką okolicznościową jako wdowa po wieloletnim strażaku tej jednostki. Koncert „Roztoczanek” w ludowych strojach niewątpliwie znacząco ubarwił uroczystość, zespół pozostał na scenie także podczas pamiątkowego zdjęcia zbiorowego (scena w tle – zobacz w foto-galerii).

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Jarosław Kalbarczyk
Foto: Emil Cabaj (UGZ)

Pełna relacja z wydarzenia w serwisie internetowym Gminy Zamość: https://gminazamosc.pl/2023/soleckie-spotkanie-pokolen-w-wolce-wieprzeckiej-2/

Zespół ludowy „Roztoczanki” funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.

Skip to content