Nie tylko „Chyżanie” w Sitańcu 21.01.2024 r.

W niedzielę, 21.01.2024 r., w świetlicy w Sitańcu odbyło się międzysołeckie spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z koncertem dla wszystkich przybyłych wystąpił męski kwintet wokalny „Chyżanie” z sołectwa Chyża, ale zanim panowie przystąpili do dzieła, poprzedziła ich dziecięca część artystyczna.

Uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej zaprezentowali słowno-muzyczny montaż okolicznościowy dedykowany rzecz jasna babciom i dziadkom. Na zakończenie wszystkie obecne na sali babcie i dziadkowie otrzymali od wnucząt tulipany z najlepszymi życzeniami przede wszystkim zdrowia. Z kolei „Chyżanie” dopełnili wzruszające momenty koncertem finałowym ze specjalnie dobranymi na tę okazje przebojami.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: Aleksandra Siołek, red. JK

Zespół „Chyżanie” funkcjonuje w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z siedzibą w Wysokiem.