Letni teatrzyk i spółka w Zawadzie

Letni teatrzyk i spółka w Zawadzie

Spektakl teatralny „Smocza legenda” był gwoździem programu pikniku kulturalno-rekreacyjnego, zorganizowanego w ostatni czwartek wakacji (25.08.2022 r.). Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość zorganizował to wydarzenie przy stadionie w Zawadzie. Przedstawienie teatralne wystawił objazdowy Teatr „Krak-Art” z Krakowa, a atrakcje towarzyszące zapewnili m.in. pracownicy GOK-u i Biblioteki Publicznej Gminy Zamość, kadra trenerska i zawodnicy UKS AZYMUT Siedliska Gmina Zamość oraz STS GRYF Gmina Zamość. Ta mała forma plenerowa spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców i była swoistym pożegnaniem wakacji dla dzieci z Zawady i okolicznych sołectw.

Niewielki podest sceniczny, namioty z kilkoma stoiskami, kilkadziesiąt ławeczek dla widowni, kawałek trawnika lub murawy, dobra pogoda i kompetentna ekipa – to wystarczy, aby piknik kulturalno-rekreacyjny był udany i spełnił swoje zadanie, zadowalając uczestników, zwłaszcza tych w wieku szkolnym. To dla nich głównie przy wsparciu gminnego Samorządu, Sołtysa Zawady i Gminnego Zakładu Obsługi Komunalnej Gminy Zamość, przygotowano wydarzenie pod nazwą „Letni Teatrzyk i Spółka”. Oczywiście, współgospodarz obiektu, tj. STS GRYF, również przygotował kilka piłkarskich atrakcji. Dzień był słoneczny i upalny więc większość infrastruktury ustawiono w cieniu, w tym labirynt biegowy UKS AZYMUT.
Tradycyjnie na pierwszy ogień wyszedł Policjant. Krótką pogadankę, a raczej dialog z najmłodszymi uczestnikami pikniku, sprawnie przeprowadził starszy aspirant Dariusz Kuropatnicki z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Temat przewodni: bezpieczeństwo i stosowne zachowania dzieci w sytuacjach niebezpiecznych i w kontaktach z obcymi.
Potem dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, Jarosław Kalbarczyk, zapowiedział gości specjalnych i gwóźdź programu, czyli spektakl, pt. „Smocza legenda” na motywach bajki o smoku wawelskim w wykonaniu objazdowego Teatru „Krak-Art” z Krakowa. To była swoista premiera, ponieważ duet aktorski z „Krak-Art” wystąpił w Gminie Zamość po raz pierwszy. Przedstawienie było interaktywne i w pewnym momencie scena zapełniła się tańczącymi dziećmi.
Po spektaklu dziatwa rozbiegła się po placu i murawie boiska, aby skorzystać z przygotowanych animacji i atrakcji rekreacyjno-sportowych, przygotowanych przez animatorów i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej, trenerów i zawodników klubów GRYF i AZYMUT.
W tym czasie dorosła część uczestników, zwłaszcza mamy, ciocie, babcie i prababcie, mogły skorzystać z oferty stoiska z markowymi kosmetykami i poradami w tym zakresie.
Po ponad godzinnej zabawie odbył się finał imprezy w postaci wręczenia nagród dla najlepszych uczestników biegów na orientację w specjalnym labiryncie UKS Azymut, a także dla zwycięzców kilku konkurencji piłkarskich STS GRYF. Na sam koniec odbył się finał zabawy fantowej, do której wcześniej zapisało się niemal 100 dzieci. Szczęśliwcy otrzymali zestawy upominków, w tym artykuły do szkoły i foto-albumy związane z Gminą Zamość i zamojskim Roztoczem. Podczas finału okazało się, że wśród uczestników pikniku było sporo osób i rodzin nie tylko z Zawady i sąsiedniej Gminy Szczebrzeszyn, ale nawet z …Warszawy.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem: JK

Skip to content