3 koncerty na 60-lecie KGW Lipsko 15.07.2023

3 koncerty na 60-lecie KGW Lipsko 15.07.2023

Trzy gminne zespoły wokalne zaśpiewały kolejno, aby uczcić jubileusz 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Lipsku. Rocznicę powstania KGW świętowano w sobotę, 15.07.2023 r., podczas otwartego Sołeckiego Spotkania Pokoleń w świetlicy lipskiej jednostki OSP.

Oczywiście, były życzenia, prezenty, tort i część artystyczna. Do wielu życzeń dołączył się też Jarosław Kalbarczyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem, który podarował Kołu multi-ramkę na 4 zdjęcia – 3 fotki sam wcześniej dobrał, a w miejsce czwartej umieścił tekst rymowanych życzeń od całej ekipy Zamojskiego „GOK-u Wysokie”.
Potem w ramach części artystycznej najpierw do akompaniamentu instruktora, Tadeusza Flora, zaśpiewał zespół „Echo Lipska”, którego członkinie wywodzą się z szeregów KGW w Lipsku, a następnie instruktor Daniel Narolski dał rytm pieśniarkom z grupy „Roztoczanki”, na koniec Cezary Gomułka zaintonował start koncertu męskiego zespołu wokalnego „ShowMen Szopinek”. To była gorąca sobota w Lipsku, nie tylko z powodu upalnego dnia.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem: JK, foto: AS

Zespoły „Echo Lipska”, „Roztoczanki” i „ShowMen Szopinek” funkcjonują w ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Skip to content