IX Sąsiedzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Narodziła nam się Dobroć” w Nieliszu odbył się 5 stycznia 2020 r. w Hotelu „Marina”. Gminę Zamość reprezentowały tam cztery zespołCzytaj całość
11 stycznia 2020 r., w świetlicy w Sitańcu, odbyło się kulturalne spotkanie, podczas którego w świątecznym, biesiadnym nastroju prezentowały się zespoły wokalne z północnej części Gminy Zamość. Ważnym Czytaj całość
W niedzielne popołudnie, 19 stycznia 2020 r., chór „Sitanianie” zaprosił do wspólnego śpiewania kolęd mieszkańców Gminy Zamość, aby pod hasłem „Zaśpiewajmy Jezusowi” raz jeszcze poczuć ducha Świąt BożCzytaj całość
Grubo ponad 1000 osób wzięło udział w VI edycji Orszaku Trzech Króli w Zamościu. Tradycyjnie już Gmina Zamość znacząco włączyła się w organizację i realizację tego wydarzenia, np. niemal 70 Czytaj całość
Dnia 6.12.2019 r. w świetlicy w Bortatyczach odbyło się Sołeckie Spotkanie z Mikołajem. Wszystkich przybyłych powitała Agnieszka Magryta-Ciurysek – Sołtys Bortatycz, która zaprosiła gości, zwłaszcza tych najmłCzytaj całość
15-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Szopinku przyczyniło się do zorganizowania wydarzenia kulturalnego pod nazwą „Szopinieckie Spotkanie Pokoleń”, które odbyło się w sobotę, 16 listopada 2019 r., w miejscowej świetlicy. Wszystkich przybyłych powitali Czytaj całość
Po hasłem „W drodze do wolności – listopadowe spacery po Zamościu” w dniach 16, 23 listopada i 1 grudnia 2019 r. odbyły się wycieczki piesze o tematyce historycznej, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość Czytaj całość
Finał Wielkiego Konkursu „Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2019” z ogłoszeniem wyników i wręczaniem nagród odbył się w środę, 11.12.2019 r., w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem. Konkurs jest Czytaj całość
Ponad trzynaście tysięcy kroków musieli przejść uczestnicy XI Rajdu Pieszego, aby spotkać św. Mikołaja, który oczekiwał na strudzonych turystów w pobliżu mety rajdu. Oprócz cukierków i Czytaj całość
Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, 30 listopada 2019 r. do siedziby GOK-u w Wysokiem przybył Andrzej Pilipiuk – pisarz i publicysta, szczególnie bliski fanom fantastyki. Spotkanie miało charakter otwarty i było jednym Czytaj całość