W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem (Wysokie 154, 22–400 Zamość), można obejrzeć Wystawę Fotografii „Święta Góra Grabarka”, autorstwa Jerzego Tkaczyka, mieszkańca wsi Wysokie. Ze względu na obostrzenia spowodowane Czytaj całość
Aż 536 prac wpłynęło do gminnego Wielkiego Konkursu „Kartki Wielkanocne Gminy Zamość 2020”, najwięcej ze szkół i przedszkoli. Wybrano „Wielką Piątkę” i wyróżniono 66 prac. Konkurs zorganizowano już po raz szesnasty, ale po Czytaj całość
Pod koniec lutego 2020 r. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem zabrały się za przygotowywanie wielkanocnych ozdób. W ramach popołudniowych spotkań powstały kolorowe palmy oraz barwne świąteczne symbole Wielkanocy Czytaj całość
Po kilku telewizyjnych reportażach, Regionalna Izba Pamięci Gminy Zamość w Wysokiem zagościła na antenie Radia Lublin w programie „Na własne uszy – wieczór z reportażem”. W audycji Moniki Malec, Czytaj całość
Choć same Święta Bożego Narodzenia trwają jedynie 2 dni, to tradycje z nimi związane towarzyszą nam do końca stycznia. Jedną z takich właśnie tradycji są jasełka, dlatego po wielu Czytaj całość
Dzień Kobiet obchodzono w Szopinku 8 marca 2020 roku. Spotkanie otworzył i poprowadził Piotr Najda – Sołtys i Radny Rady Gminy Zamość z sołectwa Szopinek. Wszystkie Panie serdecznie powitano, panowie złożyli im życzenia oraz Czytaj całość
Tylko w styczniu 2020 r. Regionalna Izba Pamięci prezentowana była aż dwa razy na antenie regionalnej telewizji TVP3 Lublin. Izba wzbudziła zainteresowanie twórców programu kulturalnego, pt.: „Afisz”, natomiast emisja wspomnianych reportażCzytaj całość
7 marca 2020 roku, w świetlicy wiejskiej odbyły się uroczyste obchody Święta Kobiet dla pań z Jatutowa. Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka z Jatutowa, Stowarzyszenie Kobiet na Czytaj całość
1 marca 2020 r. w gościnnym Domu Weselnym Ambrozja mieszkanki Łapiguza i zaproszone panie obchodziły Dzień Kobiet. Spotkanie otworzył sołtys pan Dariusz Rabiega, po czym obecni mężczyźni z panem Konradem Dziubą, zastęCzytaj całość
Przybyłych do świetlicy w Płoskiem powitali: Tadeusz Kostrubiec sołtys sołectwa i Radny Rady Gminy Zamość oraz Krzysztof Ostasz Radny Gminy Zamość. Na początku spotkania zaprezentowały się dzieci ze SzkołCzytaj całość